top of page
Lucie Kouparová
DSC_7640PS.jpg

O mně

 

 

Na cestu osobního rozvoje a vnímání potřeby něco ve svém životě změnit mě navedla v roce 2015 nemoc. Většinu svého života jsem do té doby žila tak, jak ode mne očekávali druzí, ve velkém strachu se projevit a být sama sebou. Potlačované emoce, negativní myšlení a pocity osamění mě dovedly ve 33 letech k rakovině prsu.

Cesta k uzdravení byla nesmírně zdlouhavá. Léčbu jsem nejprve z obrovského strachu a paniky odmítla podstoupit a byla přesvědčená, že se uzdravím vlastní cestou. Velkou měrou k mým strachům nepřímo přispěla moje maminka, která léčbu s vypětím všech sil též podstupovala a  nemoci posléze podlehla. Nakonec jsem pod nátlakem strachu a obav mých i mé rodiny svůj postoj přehodnotila. Dnes jsem vděčná, že mi lékaři zachránili život.

Navzdory prognózám a opatrnosti lékařů jsem přestala přemýšlet o nemoci jako o nepříteli. Přestala jsem s ní bojovat a vypustila jsem ji z hlavy. Opustila jsem postoj, že za mou situaci mohou lékaři nebo kdokoli jiný. Pokorně jsem přijala jejich pomoc a zanechala jsem boje sama se sebou, s celým světem. Po 14 dnech nebylo po nemoci ani památky. Moje tělo se uzdravilo.

Po propuštění z lékařské péče jsem byla sice vyléčená, ale do pocitu pohody a zdraví jsem měla na míle daleko. Na těle i duši jsem měla ohromné šrámy a nevěděla jsem, jak se vymanit z pocitu úzosti a únavy. Zmítaly mnou další strachy a panika, kdy a zda vůbec se budu opět cítit zdravá a šťastná. Zda budu moci ještě někdy normálně žít a nebát se, kdy nemoc udeří znovu. Tehdy jsem si poprvé dokázala sednout a v klidu popřemýšlet, jaký život vlastně chci žít. Postupně jsem přehodnocovala úplně každou oblast mého života.

Vůbec jsem ale netušila, z kterého konce začít a jak dosáhnout opětovného obnovení mé životní energie. Můj záměr byl ovšem natolik silný, že mi do života vkročila jedinečná Metoda J.I.H®. Parta lidí, kteří sami hledali vlastní cestu ke spokojenému životu. Stali se mými pomocníky, blízkými přáteli a posléze rozšířenou rodinou, které si neskutečně vážím. Stáli při mně na mé cestě k uzdravení mojí duše. 

Metoda J.I.H® se pro mě stala nedílnou součástí mého života a je pro mě něco jako nový životní styl, který nikdy nekončí. Proto jsem se rozhodla být její součástí a podstoupit roční kurz pro životní kouče Metodou J.I.H® s jejími autorkami Hankou Mokrou a Jarkou Matuškovou. Téma úlevy, podpory, pomoci,  motivace a znovunabytí životní rovnováhy pro sebe i druhé se stalo směrem, kterým se chci dále ubírat. Mým cílem je motivovat lidi a být jim pomocníkem na jejich cestě k dosažení úlevy. Potřebné je ale jejich rozhodnutí něco změnit a chuť na sobě pracovat. Když jsem se dokázala odrazit od úplného dna já, dokáže to každý.

Při objevování sama sebe mi byly velkým pomocníkem pastelky a projekt Jarky Matuškové Automatická kresba diagnostická, proto jsem se rozhodla tuto techniku předávat dalším lidem v podobě kurzů.

 

Svoji radost vkládám i do tvoření. Na základě emočního cítění Metodou J.I.H® a mého koníčku vznikl projekt Jedinečné šperky. Vyrábím tak originální doplňky z korálků pro každou ženu, dívku slečnu, která chce vidět svoji vnější i vnitřní krásu a nebát se světu ukázat svoji hodnotu. Projekt pro podporu ženskosti, seběvědomí a dosažení všech snů a záměrů.

bottom of page